fae
25 اسفند 1401 - 02:25

لزوم معرفی ظرفیت‌های گردشگری لرستان در ایام نوروز

خرم‌آباد- استاندار لرستان بر لزوم معرفی ظرفیت‌های گردشگری این استان در ایام نوروز تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد زیویار روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه ستاد نوروزی لرستان در مجموعه فرهنگی، تاریخی قلعه فلک‌الافلاک، اظهار داشت: ما امروز در یک مکان تاریخی و در یک مرحله از زمان قرار داریم و لازم است همواره فرصت را غنیمت شمرده و امروز مان با دیروز و فردا یکی نباشد.

وی افزود: امسال در آستانه سال نو، تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن و معنویت را پیش رو داریم و به پشتوانه این ظرفیت‌ها می‌توان روزهای آینده را به نحو احسن ساخت.

استاندار لرستان با اشاره به ادوار تاریخی و تغییرات کاربری قلعه فلک‌الافلاک، افزود: این بنای تاریخی که مشابه آن در دنیا کم است، مکانی است که مردم لرستان به پشتوانه یک فرهنگ غنی تاکنون آن را حفظ کرده و مورد احترام قرار داده‌اند.

زیویار، عنوان کرد: برخی آثار تاریخی با قدمت‌های بسیار قدیمی تر از قلعه فلک‌الافلاک در مناطق مختلف جهان وجود داشته‌اند که با گذشت زمان از بین رفته، با این وجود باید به خود بالید که اینگونه از این میراث فرهنگی محافظت شده است.

وی تصریح کرد: معمولاً در سنوات قبل مبنای کار گردشگری تمرکز بر قلعه فلک‌الافلاک بوده و این بنا از پر بازدیدترین جاذبه‌های گردشگری استان است و علی رغم مشکلات فراوان سال گذشته این بنای ارزشمند رتبه چهارم کشوری را از نظر آمار بازدید به خود اختصاص داده است که این را به فال نیک می‌گیریم.

استاندار لرستان با بیان اینکه لازم است با ابتکار عمل چشم‌اندازی از ارزش‌های معنوی، تاریخی و فرهنگی استان در قلعه فلک‌الافلاک به نمایش گذاشته شود، گفت: میراث تنها ابنیه و در و دیوار نیست و باید ولایتمداری، شجاعت هنر و سایر مؤلفه‌های برجسته لرستانی‌ها نیز در این مقوله مورد اشاره قرار گیرد.

زیویار، ابراز امیدواری کرد با همکاری همه بخش‌های مختلف و دستگاه‌های اجرایی هر چه رو به جلوتر می‌رویم نواقص کار نسبت به گذشته کمتر شود و با همکاری بخش‌های مختلف و دستگاه‌های اجرایی بتوانیم غرفه‌های مناسب و متنوعی برای باز ید عموم مردم و گردشگران خارجی ایجاد کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت گردشگری در توسعه اقتصادی، افزود: معرفی ظرفیت‌ها و مبادلات فرهنگی از مولفه‌هایی است که می‌توان در حوزه گردشگری از آن استفاده کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1095572