fae
20 بهمن 1401 - 16:53

لزوم توجه به ظرفیت‌های گردشگری کشاورزی خراسان جنوبی

بیرجند- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بر توجه به موضوع گردشگری مزرعه تاکید کرد و گفت: متأسفانه تمام ظرفیت‌های گردشگری کشاورزی خراسان جنوبی هنوز به مرحله ظهور نرسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جعفری ظهر پنج شنبه در بازدید از غرفه خراسان جنوبی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی در تهران گفت: یکی از موضوعاتی مهمی که باید در خراسان جنوبی به آن توجه می‌شد بحث گردشگری مزرعه است.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های گردشگری بی نظیری در حوزه کشاورزی در خاوران وجود دارد، افزود: در هیچ جای دنیا نمی‌توان بزرگترین باغ زرشک و عناب دنیا رانمی توان یافت و این پتانسیل‌ها در خراسان جنوبی وجود دارد.

وی ادامه داد: مزارع زعفران چند صد هکتاری با آداب و سنن قدیمی از جمله ظرفیت‌های گردشگری در بخش کشاورزی خراسان جنوبی است.

به گفته وی خراسان جنوبی در حوزه شتر، بیابان و سیاه چادرها و جنگل‌های کهن بنه هم از ظرفیت‌های گردشگری بسیاری برخوردار است.

جعفری با اشاره به اینکه خراسان جنوبی رتبه اول قنوات کشور را دارد، ادامه داد: قنوات یکی دیگر از ظرفیت‌های گردشگری کشاورزی خراسان جنوبی و نیازمند توجه است.

وی همچنین گفت: به منظور تشویق سرمایه‌گذاران برای فعالیت در حوزه گردشگری کشاورزی، برای تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ایجاد اقامتگاه بوم گردی پرداخت عوارض برداشته شده است تا به نهادینه کردن گردشگری کشاورزی و رونق اقتصاد کشاورزی کمک شود.

گفتنی است؛ توانمندی‌ها و گنجینه‌ای از داشته‌های خراسان جنوبی در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی در تهران ارائه شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1030073